Od prawnika do bajkopisarza

Od prawnika do bajkopisarza
https://www.fajerwerki-obornicka.pl/

Przyszedł na świat w 1822 roku w Niemczech, zaczynając swoją karierę, jako dobrze rokujący prawnik, kompozytor, a także rysownik i karykaturzysta, jednak najbardziej wsławił się, jako autor jednej z najpiękniejszych świątecznych bajek. Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, bo o nim właśnie mowa, został wliczony w kanon sławnych pisarzy dzięki „Dziadkowi do orzechów”. Mało osób jednak wie więcej na temat jego literackiej kariery. E.

T.A. Hoffman znany jest nie tylko z „Dziadka do orzechów”, to przede wszystkim prekursor fantastyki grozy, który wywarł ogromny wpływ na takich autorów, jak chociażby Edgar Allan Poe. Jego utwory są mroczne, jednocześnie działając na wyobraźnię, dlatego być może są odpowiedniejsze dla starszych wiekowo czytelników, którzy zrozumieją głębie kryjącą się w pozornie prostych historiach.

Warto też polecić jego „Opowieści nocne”, a zwłaszcza zawartego w nich „Piaskuna”, o którym wielu z nas słyszało w dzieciństwie historie w których przedstawiano go, jako piaskowego dziadka.

profesjonalna fotografia reklamowa laserwars.gda.pl