„Rosyjska ruletka”

„Rosyjska ruletka”

„Rosyjska ruletka” to jeden z polskich teleturniejów, nadawanych na kanale Polsat w latach 2002-2004. Program został wyemitowany w dwóch edycjach. Pierwszą z nich prowadził Henryk Talar, a drugą Krzysztof Ibisz.

Za produkcję pierwszej edycji programu odpowiadała firma WW, natomiast za drugą – ATM Grupa. Jeśli chodzi zaś o reżyserię, to początkowo zajmowała się tym Joanna Haręża, a później pałeczkę przejął Okił Khamidov. „Rosyjska ruletka” realizowana była także w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Indiach oraz Rosji.

W „Rosyjskiej ruletce” brało udział pięciu zawodników, umieszczonych na okrągłej scenie. Każdy gracz stał dodatkowo na zapadni. Na początku rozgrywki zawodnicy otrzymywali 300 złotych.

By gra mogła się rozpocząć, prowadzący pociągał za dźwignię i losował jednego z uczestników, który miał za zadanie wytypować pierwszą osobę do pytania. Jeśli gracz nie znał odpowiedzi lub odpowiedział po upływie czasu, wówczas jego pieniądze przechodziły na konto zawodnika, który go wybrał. Uczestnik, odpowiadający wcześniej na pytanie musiał następnie pociągnąć za dźwignię.

Jeśli szczęście mu dopisało, pozostawał w grze. W przeciwnym wypadku gracz lądował w zapadni. W programie prowadzący czytał zawodnikom możliwe warianty odpowiedzi, a cała rozgrywka trwała pięć rund.

https://skupksiazek.pl/blog/?p=87 naukowe24.waw.pl