Wirtualni celebryci

Wirtualni celebryci

Wraz z ekspansją mediów internetowych oraz pojawieniem się chociażby youtuberów, da się dostrzec nowe zjawisko jakim są internetowi celebryci. To ludzie, którzy swoją popularność zawdzięczają sieci. Udaje im się sporo zarabiać na aktywności w serwisie YouTube oraz w innych miejscach.

Do tego stopnia sobie radzą, że ich obecność coraz częściej wykracza poza monitor komputerów. Są zapraszani do audycji telewizyjnych i radiowych, na różnego rodzaju gale oraz imprezy. Zaczynają „bywać”, co przekłada się na jeszcze większą popularność, choć nie zawsze pozytywnie wpływa na jakość ich pracy.

Znamy przecież powiedzenie o wodzie sodowej, która uderza do głowy. Internet daje dziś możliwości poczucia się gwiazdą w równym stopniu jak ma to miejsce w świecie mediów tradycyjnych. Aktywność na polu wirtualnym jest coraz mniej wirtualna, a znajduje przełożenie na realne życie.

Spotkania z fanami są chlebem powszednim vlogerów na całym świecie i powoli zaczyna tak być również w Polsce. Warto przyglądać się tym zjawiskom z uwagą, albowiem stanowią one znak czasów.

www.johnattardmontalto.com