Pyszny surowiec – mleko

Pyszny surowiec – mleko

Mleko to oczywiście surowiec wykorzystywany w szeroko pojmowanym przemyśle. W Polsce najbardziej znane jest mleko krowie – ma ono też najlepszy wpływ na organizm człowieka. Ale coraz częściej używa się mleka koziego (nie uczula, dlatego polecane jest dla alergików; używa się go także w kosmetyce, ponieważ jest bogate w składniki odżywcze także dla skóry) oraz mleko sojowe, a także kokosowe.

Mleka używa się w kosmetyce ze względu na właściwości, które sprawiają, że skóra nabiera miękkości i jedwabistej gładkości. W końcu już nawet Kleopatra brała kąpiele w mleku. Zatrzymuje też wodę w skórze, dzięki czemu ta na dłużej zostaje nawilżona.

Mleko jest surowcem wzbogacającym skład kremów, płynów do kąpieli. Mleko jest bardzo znanym surowcem przemysłu spożywczego. Jest mnóstwo firm sprzedających je w kartonowych pudełkach – różnią się zawartością tłuszczu lub wyłączeniem ze składu laktozy.

Mleko jako surowiec wykorzystywany jest w cukiernictwie do wyrobu ciast i innych słodkości, a także w przemyśle gastronomicznym – jest niezbędnym elementem wielu potraw. Podobnie w piekarniach – są pieczywa wyrabiane z dodatkiem mleka. Mleko to naturalny surowiec wykorzystywany w przemyśle.

http://e-keller.pl/sitodruk/ filmowanie eventów