Przemysł spożywczy wobec GMO

Przemysł spożywczy wobec GMO
http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/biopreparaty/

Istotne i budzące wiele kontrowersji zjawisko z jakim mamy do czynienia na styku rolnictwa oraz przemysłu spożywczego jest GMO.

Organizmy modyfikowane genetycznie to w praktyce różnego rodzaju rośliny jadalne oraz zboża, których kod genetyczny został odpowiednio zmieniony.

Zmiany te mają na celu uzyskanie różnych efektów – wydłużenie trwałości, zwiększenie wydajności hodowli czy poprawę kolorów i walorów smakowych.

W momencie, gdy opracowano metody pozyskiwania nasion i sadzonek GMO, w czym rolę kluczową odegrała amerykańska korporacja Monsanto, na całym świecie podniosła się fala krytyki.

Działacze społeczni, a także część środowiska naukowego ostro krytykują rośliny modyfikowane jako potencjalnie szkodliwe, których możliwe działanie na organizm ludzi nie jest do końca zbadane.

Pojawiają się również zarzuty o fałszowanie wyników badań roślin GMO i manipulowanie opinią publiczną w celu uzyskania akceptacji dla upraw modyfikowanych.

Pod adresem Monsanto padają również oskarżenia o korumpowanie polityków i urzędników w wielu krajach celem uzyskania zgody na dystrybucję nasion.

Michor napęd do bramy przesuwnej