Płatne portale z ogłoszeniami

Portale z ogłoszeniami możemy w pierwszej kolejności podzielić na płatne oraz bezpłatne, opłaty dotyczą sprzedawców bez względu na to czy zajmują się sprzedażą hurtową czy detaliczną czy są zarejestrowaną firmą czy też jest to osoba prywatna.

Jeśli są to płatne ogłoszenia wówczas opłata pobierana jest od sprzedawcy wtedy, kiedy wystawi przedmiot, ceny są bardzo różne na wielu portalach cena jest stała za wystawienie jednego przedmiotu przez względu na to, jaka jest jego wartość czy ile zdjęć zamieszcza sprzedawca niemniej jednak są i takie portale, które ceny za wystawienie przedmiotu uzależniają od tego na przykład, jaka jest wartość lub ile zdjęć dodał sprzedawca by zachęcić do oferowanego przedmiotu.

Nie ma złotego środka na to by trafić na rzetelnego sprzedawcę, chociaż panuje złudne przeświadczenie, że jeśli musiał zapłacić za wystawienie przedmiotu to jest profesjonalistą nic bardziej mylnego.

Nawet na płatnych portalach możemy spotkać się z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy z premedytacją nie opisują stanu faktycznego sprzedawanego przedmiotu.