Nietypowe kontrolery

Nietypowe kontrolery

Mysz, klawiatura i pad to wciąż najpopularniejsze kontrolery do gier. Niektóre tytuły umożliwiają nam jednak używanie bardziej nietypowego sprzętu, dzięki któremu zabawa stanie się jeszcze lepsza.

Mowa tu o kierownicach i kontrolerach dedykowanych symulatorom lotów. Jeśli więc znajdujemy się w tym niewielkim gronie entuzjastów wyścigów samochodowych lub symulatorów jazdy czy lotu są to gadżety, których posiadanie sprawi nam ogromną przyjemność.

Najważniejsze są tu bowiem realistyczne doznania. Dobrej jakości kierownice reagują na zmianę podłoża, na którym znajduje się nasz wirtualny samochód – dzięki czemu mamy wrażenie brania udziału w prawdziwym wyścigu.

Dodatkowo obecność zintegrowanej skrzyni biegów, pedałów gazu i hamulca, sprzęgła a nawet obrotomierza uczyni z naszej gry wspaniałą zabawę. To samo tyczy się kontrolerów wykorzystywanych przy symulatorach lotu.

Tego typu joysticki wyposażone są często w technologię sprzężenia zwrotnego, dzięki której odczujemy turbulencje, oddziaływanie wiatru i przeciążenia. Miłośnicy symulacji – nie ograniczajcie się więc do klawiatury!.

funkcje.mapy-navi.com.pl