Ile kosztuje dobry laptop do gier?

Ile kosztuje dobry laptop do gier?
www.blessidunionofsoulsonline.com

Wokół cen laptopów przeznaczonych dla graczy powstało wiele mitów. W sieci panuje powszechna opinia, że na gamingowy notebook musimy wydać dużo więcej pieniędzy niż na podobnej klasy komputer stacjonarny. Jest to rzeczywiście prawda, nie oznacza to jednak, że chcąc nabyć laptop do gier musimy dysponować bardzo dużym budżetem.

Koszt takiego zakupu waha się od 2 do nawet 5 tysięcy złotych. Decydując się na zakup laptopa w cenie do 3 tysięcy nie możemy spodziewać się jednak niesamowicie mocnego sprzętu. Są to zazwyczaj komputery bardziej multimedialne niż dedykowane graczom, jednak większość gier powinna działać bez problemu na niższych ustawieniach graficznych.

Cena typowego notebooka gamingowego zaczyna się od 3 tysięcy. Inwestując takie fundusze otrzymamy sprzęt posiadający o wiele mocniejszą kartę graficzną, a co za tym idzie pozwalający cieszyć się perfekcyjnym wykonaniem szczegółów gry. Zakup komputera dla graczy z górnej półki to koszt nawet 5 tysięcy złotych.

Tu jednak oprócz bardzo wysokiej jakości obrazu oraz niezwykle płynnej pracy, możemy liczyć również na dobrej jakości głośniki i napęd Blu-Ray. Nie zapominajmy jednak, że decydując się na laptopa do gier będziemy zmuszeni kupić kilka dodatków, takich jak mysz czy podkładka chłodząca.