Gumowa innowacja w produkcji samochódw

Gumowa innowacja w produkcji samochódw

Gorącą nowością w świecie motoryzacji jest nowy gatunek gumy ekologicznej, którą Toyota wykorzystuje przy produkcji nowych samochodów. Guma wytwarzana jest z biohydryny, która w przeciwieństwie do obecnie stosowanych gum pochodzenia naftowego, stworzona jest z epichlorohydryny pochodzenia roślinnego.

Dzięki temu nowy produkt jest ekologiczny. Zastosowanie nowej metody produkcji zmniejsza o 20 procent ślad węglowy znajdujący się w innowacyjnej gumie.

Dzięki temu, nowoczesny produkt nie wpływa aż tak negatywnie na środowisko i jest bardziej przyjazny w utylizacji. Nowy rodzaj gumy, aktualnie znajduje swoje zastosowanie w układzie wspomagania i czujnikach podciśnienia.

Dzięki zastosowaniu połączeń na poziomie molekularnym, innowacyjny gatunek gumy spełnia wszystkie wymagania i standardy. Odporny jest na oleje, wysoką temperaturę i starzenie się.

Zastosowanie dla innowacyjnego produktu będzie poszerzane z roku na rok. Już planuje się jej wykorzystanie w produkcji przewodów hamulcowych i paliwowych.

Maszyny budowlane EWPA.PL posadzki żywiczne łódź